Pas Ruchu Blog Wpis1

Dlaczego właściwe oznakowanie imprez w pasie ruchu jest takie ważne.

Każdy, kto dzisiaj organizuje imprezę wchodzącą w zakres drogowego pasa ruchu lub gdzie odbywa się ruch drogowy, musi dokonać właściwego jej oznakowania. Musimy pamiętać, iż właściwe oznakowanie miejsca, które zajęliśmy oraz miejsc dojazdu spełnia kilka ról, które mają ogromne znaczenie.

Bezpieczeństwo. Po pierwsze jest to bezpieczeństwo nasze, uczestników naszej imprezy oraz osób, które mogłyby przez swoją nieuwagę spowodować zagrożenie drogowe. Niestety musimy w tym miejscu pamiętać, iż wielu kierowców jeździ na pamięć. Nie patrząc na znaki drogowe, gdy poruszają się tymi samymi ulicami. Przy nieodpowiednim oznakowaniu po prostu nie zobaczą naszego oznakowania informującego o zmianach w ruchu, zamknięciu ulicy, fragmentu pasa ruchu czy jakimś konkretnym niebezpieczeństwie. Może wtedy niestety dojść do zdarzeń nie przewidzianych, które będą źle wpływać na wizerunek przeprowadzanej przez nas imprezy.

Rola informacyjna. Właściwe oznakowanie miejsca zajęcia pasa ruchu, dojazdów, miejsc parkingowych, stref poruszania się powoduje, iż osoby biorące udział w naszej imprezie wiedzą, gdzie i jak szybko dojechać, zaparkować. Nie tracą niepotrzebnie czasu na poszukiwanie miejsca do zaparkowania, czy też nie błąkają się po ulicach miejsca dojazdu. Oczywiście zwiększa to ich komfort i powoduje, iż na początku otrzymują dawkę pozytywnych emocji, które właściwie wpływają na ich udział w naszej imprezie, jak i późniejsze przekazanie tego zadowolenia innym osobom. Gdy będą na każdym etapie zadowoleni ze swojego udziału, z pewnością powiadomią o tym innych, udzielając nam odpowiedniej rekomendacji.

Pamiętajmy również, iż gdy zajmujemy pas ruchu, to kwestie jego odpowiedniego oznakowania regulują konkretne przepisy prawne. Przy niedostosowaniu się do nich mogą dla nas skutkować odpowiedzialnością zarówno karną, jak i finansową. Dlatego w takim przypadku najlepiej przekazać władzę nad takim zagadnieniem specjalistom, którzy zrobią to profesjonalnie, odpowiednio i bezpiecznie dla każdego uczestnika ruchu drogowego. My wtedy spokojnie możemy zająć się właściwym przygotowaniem i prowadzeniem naszej imprezy.

Na podstronie Czasowa Organizacja Ruchu znajdziecie Państwo kilka zdjęć z przeprowadzonych przez nas odpowiednich zmian czasowych w organizacji ruchu.