Ciągi Komunikacyjne

Akryl czy epoksyd na hali- jaką technologię wybrać ?

Jakość , trwałość, utrzymanie- to najczęściej spotykane zwroty związane z wykonaniem oznakowania poziomego na terenach wewnątrz zakładowych. Specyfika każdego obiektu jest inna , a co za tym idzie dobór odpowiedniej technologii oraz sposobu wykonania oznakowania jest zróżnicowany.

Firma ZNAGAR.PL kieruje się przede wszystkim potrzebami klienta oraz zasobami finansowymi jakie posiada zaplanowane na wykonanie danej organizacji ruchu.

Czynniki jakie należy uwzględnić podczas planowania inwestycji związanej z malowaniem pasów na halach magazynowych mają bezpośredni wpływ na to jak będzie zachowywało się oznakowanie podczas użytkowania oraz na jak długo możemy przewidzieć jego właściwości ścieralne . Kolorystyka linii schodzi w tym momencie na drugi plan.

Podczas wyceny zbieramy informacje na temat:

  • Intensywności ruchu
  • Rodzaju środków transportowych
  • Rodzaju używanych chemikaliów
  • Rodzaju prowadzonej działalności

Dzięki powyższym informacjom proponujemy klientom wykonanie oznakowania technologią malowania hydrodynamicznego malowarką drogową za pomocą farb na bazie akryli żywicznych lub zastosowanie specjalistycznych farb dwuskładnikowych na bazach żywic epoksydowych nakładanych ręcznie. W zależności od rodzaju występujących zabrudzeń oferujemy także powłoki lakiernicze które naniesione na oznakowanie pozwalają na łatwe utrzymanie czystości oznakowania. 

Farby akrylowe cechują się stosunkowo szybkim czasem aplikacji , schnięcia oraz relatywnie niską ceną wykonania oznakowania. Niestety nie są one odporne na chemikalia stosowane w procesach produkcyjnych ale świetnie sprawdzają się na obiektach z transportem lekkim.

Tam gdzie występuje transport ciężki , chemikalia stosujemy oznakowanie epoksydowe – specjalistyczne. Jest ono technologicznie odporne na warunki związane z ciężkim obciążeniem . Wykonanie takiego oznakowania wymaga jednak dłuższego czasu schnięcia , nakładania kilku warstw oraz większych zasobów finansowych. W zamian oferuje łatwe w konserwacji i bardzo trwałe oznakowanie, które można aplikować nawet na „polerowny” beton posadzkowy.